Budowa Stacji Kontroli Pojazdów wiąże się z wieloma przemyśleniami pozwalającymi, w trakcie późniejszej eksploatacji obiektu, czuć komfort zarówno w zakresie rozmieszczenia budynku na działce, jak i samego korzystania z obiektu, w którym zgodnie z technologią badań rozplanowano rozmieszczenie urządzeń, ich dostępność i możliwości pełnego wykorzystania. 

Aby obiekt spełniał wszelkie wymagania techniczne i posiadał walory estetyczne, przyjazne dla oczu klienta, powinien być wykonany w sposób przemyślany i staranny. Od wielu lat istnieje przeświadczenie poparte wieloma dowodami, że dźwignią każdej działalności jest marketing. 

Estetyka budynku, a co za tym idzie materiały z jakich zostanie wykonany, przestronność, przemyślane miejsca przyjęcia klientów i ich oczekiwanie na odbiór pojazdu mają w obecnych czasach wręcz strategiczne znaczenie. Potrzeba wielu starań, aby stacje kontroli pojazdów, warsztaty samochodowe, czy całe kompleksy diagnostyczno-obsługowe swoim wyglądem przyciągały klientów. 

Poniżej kilka przykładów wizualizacji obiektów stacji kontroli pojazdów i kompleksowych diagnostyk ze stanowiskami stacji kontroli pojazdów.

Stacje Kontroli Pojazdów z zapleczem i punktem przyjęcia interesantów


Milanówek

Łyszkowice

Górzno

Stacje Kontroli Pojazdów ze stanowiskami myjni

Brzeziny

Ozorków

Kompleksy diagnostyczne - stacja kontroli pojazdów, stanowiska warsztatowe, myjnia


Częstochowa

Laski k. Turka

Nowa Słupia

Sama budowa niedokładnie przygotowana pod względem projektowym czy bez gruntownej znajomości terenu, a w szczególności przyziemia na głębokości do 2,5m może sprawić wiele kłopotów organizacyjnych, budowlanych i podrożyć koszt całej inwestycji w szczególności w przypadku budowy kanału i fundamentów. 

Często należy sobie zadać pytanie od czego należy zacząć, czy w pierwszej kolejności kanał czy budynek? Za każdym razem taką decyzję podejmuje się indywidualnie w zależności od pory roku, wysokości wód gruntowych, rodzaju gruntów. 

Zadaniem naszej firmy jest doradzić w każdym przypadku na zasadzie pokazywania możliwości wykorzystania, zastosowania i w efekcie pozyskiwania określonych dochodów w przypadku takiego lub innego zastosowania czy to materiałów budowlanych, wykonania określonych technologii w zakresie budowy kanału, czy fundamentowania podnośnika, instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania czy wentylacji mechanicznej – awaryjnej stanowisk skp, warsztatowych czy myjni. 

Każda inwestycja wspomagana przez nas jest pod stałą kontrolą inwestorską w zakresie wykonywania budowy zgodną z powyższymi założeniami i obowiązującymi przepisami. Poszczególne etapy budowy w szczególności kanału poza rysunkami opatrzone są zestawem zdjęć wspomagających firmy budowlane.

Poniżej przedstawiamy niektóre z etapów budowy, w szczególności kanału.

Przygotowanie przyziemia pod kanał


Przebudowa skp z przygotowaniem przyziemia 

Wykonanie kanału część budowlanaWykonanie wylewki górnej

Nawiązanie współpracy z nami pozwala przebrnąć przez tego typu inwestycje praktycznie bezproblemowo. 

W ramach współpracy poza materiałami projektowymi dostarczamy komplety zdjęć wspomagających poszczególne etapy budowy.

Ponadto jesteśmy do dyspozycji w zakresie doradczym, jak i w celu odbioru poszczególnych etapów budowy zgodnie z ustalonym procesem budowy.